W minioną niedzielę na hali przy ul. Konopnickiej 3 w Otwocku mieliśmy przyjemność zorganizowania turnieju piłkarskiego dla zawodników z rocznika 2013 i młodszych, w którym ostatecznie udział wzięło 9 drużyn.

W grupie A rywalizowały następujące drużyny:
Mazur Karczew, Plon Garbatka, Oks Champion Otwock, Uks Dąbrówka i Olimpia Warszawa.

Grupa B:
Bór Regut, Jóżefovia Jóżefów, Gks Chynów i Ks Warka.

Zmagania w fazie grupowej rozpoczęły się równo o 9:00, a w inaugurującym spotkaniu Mazur Karczew pokonał 3:0 drużynę Plon Garbatka.

W drugim spotkaniu turnieju, gospodarz turnieju Oks Champion Otwock przegrał 0:2 z Uks Dąbrówka.

Najciekawszy i zarazem najbardziej emocjonujący mecz w fazie grupowej, to starcie pomiędzy drużynami Gks Chynów i Ks Warka, wygrany ostatecznie przez GKS Chynów 4:3.

Faza pucharowa:
W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Mazura Karczew, który wygrał swoją grupę i drużyna KS Warka, która zajęła miejsce 2 w gr B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Ks Warka 2:0 tym samym zapewniając sobie miejsce w starciu finałowym.
W drugim półfinałowym spotkaniu znalazły się drużyny Gks Chynów, która zwyciężyła w grupie B oraz Uks Dabrówka jako druga drużyna z grupy A. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Chynowa 3:1.
Miejsce 9 zajęła drużyna Olimpia Warszawa.
W starciu o 7 miejsce zwyciężyła drużyna Plon Garbatka 1:0 drużynę Józefovii Jóżefów.

W meczu o miejsce 5 drużyna Bór Regut zwyciężyła z gospodarzem turnieju OKS Champion Otwock 3:0.

Kolejne spotkanie to mecz o 3 miejsce, pomiędzy Mazurem Karczew, a Uks Dąbrówka, zakończony zwycięstwem drużyny z Dąbrówki.
W ostatnim, finałowym starciu tego turnieju, pewnie zwyciężyła drużyna Ks Warka 4:1 z Gks Chynów.

Nagrody indywidualne:
Najlepszym zawodnikiem został Ignacy Maciejewski z Ks Warka.
Najlepszym strzelcem został zawodnik Kacper Przedlacki z dorobkiem 8 goli z Gks Chynów.
Najlepszym bramkarzem został zawodnik Gks Chynów, Mateusz ZIęba.

Turniej dostarczył wiele emocji, zwrotów akcji, kapitalnych goli oraz widowiskowych parad bramkarskich. Wiele akcji indywidualnych jak i zespołowych nagradzane były gromkimi brawami 👏
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom za przybycie oraz rywalizację w przyjaznej, sportowej atmosferze. Podziękowania kierujemy oczywiście w stronę wszystkich osób zaangażowanych przy organizacji turnieju 🤝
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych turniejach, sparingach i spotkaniach ligowych!