Chłopcy z rocznika 2010 rozegrali bardzo dobry turniej w Markach. Wygrali sześć z siedmiu meczów, jeden zremisowali i wrócili do Otwocka z medalami za 1. Miejsce.

W Markach zagrali m. in. z kilkoma czołowymi drużynami z okręgu warszawskiego i świetnie wyszli z tej próby. Graliśmy jak zawsze swoją piłkę, ofensywną, z dużą ilością pojedynków, pokazującą nasze cechy indywidualne, na co od lat kładziemy nacisk. Z upływem czasu widać, że to się bardzo opłaca, bo każdy z naszych zawodników jest w stanie zrobić przewagę niekonwencjonalnym zwodem lub świetnym dryblingiem.

Tym razem najlepsi w naszych szeregach byli Łukasz, Aleks i Kajtek, który zresztą wygrał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Świetnie też zaprezentował się na bramce Dawid, który nie dość, że zaprezentował kilka rewelacyjnych interwencji i puścił najmniej bramek (zaledwie 2 w 7 meczach), to jeszcze znakomicie wprowadzał piłkę nogami, rozgrywał akcje od tyłu i tworzył przewagę w polu. Było to dla nas kluczowe. Gra w polu podczas treningów i luźnych gier daje bardzo dobre efekty.

Trzeba jednak powiedzieć, że siłą naszej drużyny było to, że każdy kto wchodził na boisko grał na bardzo dobrym poziomie, nie było w zespole słabych punktów. Zwracała uwagę gra defensywna, chłopcy znakomicie asekurowali się w obronie. Jeśli przeciwnik minął jednego z naszych zawodników, od razu doskakiwał do niego kolejny zawodnik. Zwracamy na to uwagę podczas treningów ale trzeba powiedzieć, że chłopcy są wyjątkowo inteligentni piłkarsko i świetnie rozumieją sytuacje boiskowe, wiedzą jak się zachować w takich sytuacjach. Przychodzi im to naturalnie.

Czasem szwankowała skuteczność, bramek mogło być znacznie więcej, ale z drugiej strony bardzo cieszy nas łatwość do tworzenia sytuacji. Chłopcy świetnie się wystawiają na pozycje, z drugiej strony zawodnik mający piłkę coraz częściej podnosi głowę i widzi kolegę. Jeszcze rok temu nie było to takie oczywiste, ale długo nie zwracaliśmy im przesadnie na to uwagi, bo wierzyliśmy, że powoli do tego dojdą. Na turnieju w Markach ten element wyglądał naprawdę świetnie. Nie tracąc nic z indywidualności chłopcy robią duży postęp w grze zespołowej.

Dzięki temu w większości spotkań mieliśmy przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki i zaskakiwaliśmy szybkim atakiem. Nasi zawodnicy grali wysoko, szybko doskakiwali do przeciwnika, odbierali piłkę i świetni przechodzili z obrony do ataku. Dzięki temu mieliśmy dużo sytuacji 3 na 2 czy 2 na 1. To pokazuje ich rozumienie gry i rozwiązywanie sytuacji na bardzo dobrym poziomie.
Wygrana to kolejny sukces chłopaków, ale to co dla nas najważniejsze to imponująca gra. Turnieje można wygrać lub nie, a gra pokazuje, że nasi chłopcy się rozwijają, są coraz lepsi i bardzo dobrze wypadają na tle naprawdę mocnych rywali.

Mecze
Bóbr Tłuszcz 1:0 (Tymek)
Unia Warszawa 3:0 (Kacper, Karol, Aleks)
Marcovia Marki 0:0
Juventus I Warszawa 3:1 (Łukasz, Kajtek 2)
Drukarz Warszawa 3:1 (Kuba, Kajtek, Aleks)
Talent Warszawa 1:0 (Łukasz)
Juventus II Warszawa 2:0 (Kajtek 2)

Skład: Dawid Cieloch – Kajtek Polszakiewicz, Łukasz Wojtasik, Aleks Galant – Kuba Trzaskowski, Kacper Lewandowski, Karol Konieczny, Julek Krawczyk, Tymek Soczyński

Trener: Mateusz Błażejczyk